بوی خوش عيد

                                 

                                 ز  کوی  يار    می آيد  نسيم  باد   نوروزی

                                 ازاين باد ار مددخواهي چراغ دل برافروزی

 

           

 

                                                                                   

 

 آری نوروزی ديگرفرا رسيده است.هيچگاه نوروز را جدا از خاطرات کودکی خود نيافته ام.به ياد می آورم بوی روزهای آخر اسفندماه را با غروبهای ارغوانی و عاشقانه اش و شبهای چهارشنبه سوری  مملو از هياهوی کودکانی که سرمست ازفتح شعله آتشی بودند.

دستان خسته اما مصمم مادران هنگام خانه تکانی عيد و لبخند محزون پدران هنگام خريد عيدی و نگاه ملتمس مادر بزرگها وپدربزرگها با آن ژاکتهای ساده وکهنه شان وقتی که نوه ای را به آغوش بی آلايش خود فرا می خواندند.

 بوی بهار نارنج  بوی شله زرد بوی علفهای تازه روييده در باغچه .کوچه های کهنه و غمگين و نوای موسيقی قديمی که از پنجره ها به گوش عابران می رسيد.برادر و خواهران خردسالی که برای چيدن سفره هفت سين لحظه شماری می کردند.و لغزش ماهی کوچک قرمز درون تنگ شيشه ای کوچک...

و لحظه تحويل سال . . . شادی کودکان از يکسال بزرگتر شدن  دلخوری بزرگترها از يکسال پيرتر شدن و وحشت سالمندان از رسيدن به مرگ.

آه...  چه جوان بودند پدر ها و عموها و دايی ها . چه زيبا بودند مادرها و خاله ها و عمه ها . چه کوچک بودند خواهرها و برادرها . آه... به کجا رفتند مادربزرگها و پدربزرگها ؟  چه شد آن کوچه های کهنه و مغموم ؟  افسوس از آن شور و شوق کودکانه که زير غبار روزگار مدفون شد.

                                     *****************************

امروز من اندوهگينم از لحظه های هدر رفته. برای کتابهای خوانده نشده و برای  زيباييهای کشف نشده.اندوهگينم برای حرفهای گفته نشده  برای جمله های نوشته نشده و برای عشقهای زاييده نشده...و در اين فصل کم باران غمگينم از بی عدالتيها و خسته ام از تنهايی. 

 و من شرمگينم از اينکه قفس سينه سخت تر از آن بوده که قلب را يارای گريز از آن باشد ودستها کوتاه تر از آن بوده  که قلبی به کسی هديه دهد.

اميد دارم که در اين سال چشمی نو بيابم  شايد آن زيبای ها که در کنار خود دارم بهتر ببينم و قلبی نو بيابم تا آنچه را که شايسته عشق است عشق ورزم وساعتی نو يابم که با آن ديگر هيچ لحظه ای را بيهوده گم نکنم.

                                        *********************

عيد نوروز و آغاز سال نو  را به همه دوستان گرامی تبريک می گويم

و با دعای خير و نيکی و بهروزی برای همه انسانها .

/ 27 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ماهی سیاه کوچولو

پرستوهای مهاجر از سفر بازگشته و شقايق های عاشق را عيدانه می دهند..........نوروز مبارک

parchin

در سال نو آرزوی موفقيت برات دارم. رضا.

30na

سلام دوست عزیز.........سال نو مبارک....... بلاگ زیبایی دارید ........ می خواستیم به تمام دوستانی که می خواهند در گروه 40 چراغی ها عضو شوند دعوت به عمل بیاوریم و اعلام کنیم که این گروه شروع به کار کرده است و می توانند با رفتن به بلاگ ما در گروه ما عضو شوند و همچنین از شما هم می خواهیم که در گروه ما عضو شوید..... ممنون ... موفق باشید

سید محمد

سلام ... سال نو مبارک ... از آشناييتون خوشحالم ... اينورا هم تشريف بيارید ...

guitar and nature

سلام...خوبی؟...در مورد سايتی که خواسته بودی فعلا فقط می تونم يکی از سايت های حاوی موسيقی کلاسيک را معرفی کنم ولی حتما تعداد ديگری هم بهت معرفی خواهم کرد (بايد بگردم و آدرس اونها رو پيدا کنم)و از شما ممنونم که به من سر ميزنی ...تا بعدwww.8notes.com

یگانه(یک دنیا عاشقانه)

متن تو هم قشنگ بود . برات آرزوی روزای خوب و چشمی خوبتر میکنم . ..ممنون که بهم سر زدی ...موفق باشی و پاینده

پرچین

امين جان کجايی. بروزش کن. /رضا.

sepideh

سلام.چرا بروز نشده این وبلاگ؟؟؟؟؟